misto

Hledáte ideální osvětlení pro váš interiér?

Světlo je jednou z důležitých položek, na které nesmíme při zařizování interiéru zapomenout. Tvoří celkovou atmosféru a útulnost domova nebo třeba kanceláře. Je potřeba myslet na to, že každá místnost potřebuje jiný druh osvětlení. Záleží hlavně na činnostech, které v místnosti vykonáváme. V dnešní moderní době navíc můžeme popustit uzdu fantazii a vyřádit se nejen na zajímavých tvarech lustrů, ale také na barvách osvětlení.

Bílé světlo a žluté světloDruh světla, který primárně potřebujeme se nazývá denní. To ale nemáme k dispozici celý den. Nahrazujeme ho přirozeným bílým světlem s modrou složkou. Tím se rozumí zářivky nebo LED osvětlení. Večer však potřebujeme žluté světlo, které modrou složku neobsahuje.

Žluté světlo navíc není tak drsné pro naše oči. Věděli jste, že se díky žlutému světlu tvoří hormon zvaný melatonin? Ten nám z těla odstraňuje volné radikály a pomáhá nám usnout. Pod žlutým druhem světla si představte například klasické světlo svíčky nebo žárovky. Výběr světel pro bydlení Praha tedy nepodceňujte.

Světlo v domě


Nejdůležitější částí v domě je určitě obývací pokoj, který buď je nebo není spojen s kuchyní. V obývacím pokoji bývají větší lustry. Na těch se můžete vyřádit. Čím vyšší máte stropy, tím větší a delší můžou být vaše lustry.

V kuchyni pak dbejte na dostatečné osvětlení při krájení zeleniny nebo masa. Jako módní doplněk můžete opět použít LED diody.

A co takhle osvětlení v koupelně? Domy na prodej Praha ho mají často zanedbané. Dejte si pozor na vlhkost. Světla v koupelně musí mít vyšší krytí proti vnikání předmětu i proti vnikání vody. Tomuto označení se jinak říká IP označení.

Světlo v kanceláři


Pokud zařizujete pronájem kanceláře Praha, nezapomeňte si osvětlení ozkoušet. Závisí na něm váš pracovní výkon. Na pracovní stůl si pak pořiďte lampičku, která vám bude osvětlovat vaši práci. Dbejte na to, aby vás z jejího světla nebolely oči.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek