misto

Čím dřív si koupíte stavební parcelu, tím lépe

Už jste přemýšleli nad tím, kdy je vhodná doba ke koupi stavebního pozemku. Otázkou je, zda vůbec taková doba existuje. Ale jsou faktory, které můžete sledovat a podle toho se rozhodnout. Není to jen o makroekonomických ukazatelích, které ovlivňují ekonomickou situaci. V současné chvíli se ale vyplatí neváhat. Pokud se tedy zrovna rozhodujete a přemýšlíte nad koupí pozemku, neváhejte dlouho.

Která parcela je výhodná?


Stavební pozemky jsou k dispozici téměř pořád. Záleží ovšem na tom, kde a kdy si danou parcelu pořídíte. Pokud se v prodeji nemovitostí alespoň trochu vyznáte, pak víte, že v některých případech se vyplatí počkat.

Pokud ale sledujete současný trh, víte, že od příštího roku proběhnou velké změny. Současná definice stavební parcely je totiž mírnější a ne tak definitivní, jako tomu příští rok bude. Jestliže se rozhodnete pro pozemek, který nemá přímo vybudovanou technickou infrastrukturu, ušetříte.

Na čem závisí cena pozemku?

Cena pozemků není všude stejná. Dynamicky se mění podle preferencí. Lokalita je také rozhodujícím faktorem. Pokud se rozhodnete stavět v lokalitě středních Čech, nejlépe v Praze, pak se připravte, že zaplatíte víc.

Tyto pozemky jsou atraktivní a tím pádem dražší. Jejich pozice je ale výhodná ve chvíli, kdy máte veškeré své záležitosti v centru města. Můžete si vytvořit klidné prostředí pro život a centrum města s jeho možnostmi budete mít, coby kamenem dohodil.

Spěchat se někdy vyplatí

Vždy je lepší dvakrát popřemýšlet, než jednat ukvapeně. V některých případech tomu tak není. Pokud stihnete koupit parcelu letos, můžete ušetřit.

Parcela, která nemá přímo vybudovanou technickou infrastrukturu, nespadá do současné definice stavebních parcel.
Od příštího roku se tato situace změní, a tak i z takové parcely budete muset platit daň z přidané hodnoty. Pokud jste tedy váhavými střelci, kteří se ne a ne rozhodnout, možná je na čase udělat rozhodný krok.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek