misto

Chcete mít doma praktickou kuchyň?

Kuchyň je srdcem domova. Právě tady se celá rodina sejde po náročném dni. Jenže není kuchyň, jako kuchyň. Zařídit si jí prakticky a zároveň stylově, se může být trochu oříšek. Jenže právě taková kuchyň vám bude sloužit dlouho a budete se v ní cítit dobře.

Zóny jsou důležitéI pro kuchyň by měla platit určitá pravidla, která vám nejen usnadní práci v kuchyni, ale zároveň s tím vám ji pomůže dlouhodobě udržovat v čistotě.

Zóny by měly směřovat od přípravy surovin, přes samotné vaření, až po zónu mycí. Ideálně by tyto zóny měly tvořit vrcholy rovnoramenného trojúhelníka.

Ten by měl mít strany dlouhé asi 90 centimetrů. Právě v takovém případě máte totiž dostatek místa jak pro přípravu pokrmů, tak pohodlný pohyb. Ale ne vždy se vám taková kuchyň naskytne. I když se bude realitní rádce hodně snažit, někdy se prostě byt s ideální kuchyní nedostane.

Ukládejte kuchyňské vybavení efektivněji


V každé kuchyni je potřeba velké množství úložného prostoru. Proto je vhodné míst mnoho skříněk. Ideálně by se měl využít každý kousek kuchyňské linky.

Velice vhodné jsou například skříňky až ke stropu, protože díky nim získáte mnoho úložného prostoru a využijete tak místo, které by jinak přišlo vniveč.

V rohovém dílu, který bývá velice prostorný, ale díky sifonu prakticky nevyužitý, udělejte zásuvku pro skladování čisticích prostředků. Developerské projekty s něčím takovým již počítají, a proto jsou jejich kuchyně vybavené zajímavými vychytávkami. Nechte se jimi inspirovat.

Pořádek nejen na oko


Většina lidí se věnuje úklidu alespoň jednu hodinu denně. Jenže ve skříňkách se jim povalují hrnce bez ladu a skladu. Šuplíky jsou plné kuchyňského náčiní, a když v nich něco hledáte, je to vždycky na dlouho.

Pořádek vám pomůže se v kuchyňském vybavení lépe zorientovat. Reality Praha vám nabídnout mnoho zajímavých domovů s různými kuchyněmi. Jak si je vybavíte, bude čistě jen na vás.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek